Mesleki Sorumluluk Sigortası

Mesleki sorumluluk sigortası en yalın ifadeyle, siz mesleğinizi icra ederken yetersiz kaldığınızda, ihmale dayalı hatalı bir işlem yaptığınızda, hatalı ve kusurlu olmanız sebebi ile üçüncü kişilere verebileceğiniz maddi zarar ve ziyanlarını sizden talep etmeleri durumunda faydalanabileceğiniz bir sigorta ürünüdür.

Acentası Olduğumuz Sigorta Şirketleri
En iyi mesleki sorumluluk sigortası şirketlerinin onlarca sigorta paketi arasından en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!


Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir?
Mesleklerin, mesleki uygulamaları sırasında oluşacak hatalar nedeniyle, tazminat ödemeleri gerektiğinde kullanılmak üzere sigorta şirketleri tarafından sigortalanmalarıdır.
Neden Mesleki Sorumluluk Sigortası Yaptırmalıyız?
Örneğin, bir diş hekimisiniz ve yanlış tedaviniz sonucunda hastanız dişlerini kaybetti. Hastanız size dava açabilir ve kazanınca da tüm dişlerinin yaptırılması masraflarını siz den talep eder. Ya da, bir avukatsınız. Kanunlardaki bir maddeyi bilmediğiniz, araştırmadığınız veya ihmal ettiğiniz için vekili olduğunuz kişi bir alacak davasını sizin bu yetersizliğiniz yüzünden kaybetti ve alacağını alamadı. Size dava açıp alacağını sizden tahsil edecektir.
Bu ve bunun gibi durumlarda kalmamak için meslek sahipleri olarak işimiz sebebi ile üçüncü kişilere verebileceğimiz olası zararlara ve istenilecek tazminat taleplerini karşılamak üzere kendimizi sigortalatmamız gerekiyor.
Mesleki Sorumluluk Sigortası Teminatları Nelerdir?
Mesleki faaliyetini tam olarak yerine getirememe veya mesleki faaliyetini yerine getirirken;
Yapacağı hata ihmal kusur sonucu,
Yanlış ve veya yanıltıcı beyan sonucu,
Gizliliği ihlal sonucu,
Müvekkillerinin kendisinden talep edecekleri zarar ve ziyan taleplerini karşılar.
En Ucuz Mesleki Sorumluluk Sigortası Nereden Alınır?
En uygun mesleki sorumluluk sigortası fiyatları için mesleki sorumluluk sigortası başvurusu yapın, 24 Saat Sigorta bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletsin, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri mesleki sorumluluk sigortası tekliflerini sunmak için size dönüş yapsın.